Biyografi

 

1982 yılında doğdu. Yeditepe Üniversitesi'nde burslu öğrenci olarak Tiyatro okudu, yüksek lisansını aynı üniversitede Karşılaştırmalı Edebiyat üzerine yaptı ve Sosyal Bilimler Enstitüsü Birinciliği derecesiyle mezun oldu. Üniversite öğrenciliği yıllarında Ortaoyuncular’da oyunculuk yaptı. İlk romanı Kolpa 2009 senesinde Doğan Kitap (2017, İletişim Yayınları) tarafından yayımlandı, onu Bulgarca ve Makedonca’ya çevrilen Yok Olma Kılavuzu (2011, Doğan Kitap), Tuhaf Hikâyeleri Sever misiniz? (2016, İletişim Yayınları), çocuklar için yazdığı Dünya İçin Bir Şans (2017, Hep Kitap) ve Her Şeyi Baştan Anlat romanları (2018, Hep Kitap) izledi.

Prof. Dr. Ali Budak, Roman, Kültür, Kimlik isimli kuramsal kitabında Romanın Romanla Eleştirisi Yahut Parodik Bir Roman Denemesi: Tuhaf Hikayeleri Sever Misiniz? makalesinde, Levi’nin romanı üzerine kapsamlı bir inceleme yapmıştır.

Ece Erdoğuş Levi, yazarlık ve editörlük yapmakta, aynı zamanda Kitapsever Dergisi’ndeki Masal’ın Kitaplığı köşesinde haftalık olarak çocuk kitapları üzerine yazılar yazmaktadır. Masal Clara’nın annesidir.


 

 

 

 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

© 2017 Ece Erdoğuş